Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej


Burmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

 

Pokolenia spotkały się przy wigilijnym stole

     Tradycją w Mordach jest coroczne spotkanie opłatkowe dla Seniorów. W tym roku jego organizatorem była dyrektor Gimnazjum  Nr 1 w Mordach oraz młodzież. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez szkołę rządowego programu Bezpieczna+.

     W wigilii dla Seniorów uczestniczyło ponad 150 osób. Stanowili je członkowie Kół Seniora z Mordów, Wyczółek, Krzymosz, Klimont, Radzikowa i Czepielina. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych: sekretarz Miasta i Gminy Mordy Mirosław Łukowski, radne Rady Miejskiej w Mordach: Ewa Jarocka, Kazimiera Pogorzelska, Katarzyna Kotowska oraz zaproszeni goście: Adam Skup – dyrektor siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Andrzej Pietrulewicz – kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mordach, Jarosław Gmitrzuk – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej, Krystyna Zarzecka – dyrektor Szkoły Ponadgimnazjalnej w Mordach, Łukasz Wawryniuk – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz rodzice.

     W trakcie spotkania uczennice gimnazjum zaprezentowały piękne stroje ludowe, które zostały wykonane w trakcie zajęć kroju i szycia podczas realizowanego programu. Ponadto młodzież przedstawiła bożonarodzeniowy teatr cieni o Narodzeniu Pańskim.

     W szkole podtrzymywane są relacje międzypokoleniowe, a najlepszym tego dowodem jest dzisiejsza uroczystość, którą przygotowała młodzież pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Stańczuk i p. Ewy Kruszyńskiej. Realizacja programu pozwoliła na organizację ciekawych zajęć i spotkań, których celem było kształtowanie postaw i nawyków bezpiecznych zachowań, aktywna postawa, wolontariat, zagospodarowanie czasu wolnego, otwartość, pozytywny klimat szkoły i podtrzymywanie relacji międzypokoleniowych – zwróciła uwagę podczas spotkania dyrektor gimnazjum Katarzyna Tarasiuk.

     Warto podkreślić, że uczniowie przybyli na spotkanie opłatkowe to wolontariusze. Nasza młodzież bardzo chętnie uczestniczy w różnych akcjach, gdzie szerzona jest idea wolontariatu i są popularyzowane pozytywne postawy. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie, angażowali się w pracę na rzecz innych osób lub instytucji i przede wszystkim bezpiecznie spędzali czas wolny – podsumowała dyrektor Katarzyna Tarasiuk.

     Po występach młodzieży i życzeniach od władz samorządowych oraz przybyłych gości wszyscy połamali się opłatkiem, po czym zasiedli przy wigilijnym stole. Zwieńczeniem spotkania było wspólne kolędowanie. Ze specjalnym programem kolędowym wystąpiły zespoły ludowe (Podlasianki i Krzymoszowianki), zespół Złote Kłosy oraz Chór Seniora z Czepielina. Uczestnicy na koniec raz jeszcze skierowali podziękowania w stronę młodzieży - wolontariuszy za przygotowanie wspaniałej uroczystości.

 

 

 

  

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15