Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Co roku 15 sierpnia w Ostojach (gm. Mordy) odbywają się uroczystości związane z dniem Wojska Polskiego. W lesie potocznie zwanym „Choiną Ostojską” znajduje się grób żołnierza Wojciecha Karczmarczyka z Małopolski, który zginął z rąk sowietów podczas najazdu bolszewików na ziemie polskie w 1920 roku.

W Święto Wojska Polskiego o godz. 15.00. uroczystość rozpoczął apel w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Ks. Kazimierza Dymitrowicza w Radzikowie Wielkim. Dzieci i młodzież pod kierunkiem nauczycieli M. Kosiorek i Cz. Nowińskiej przygotowały cykl pieśni i wierszy o charakterze religijno-patriotycznym. Następnie odbyło się złożenie wieńca na grobie żołnierskim przez burmistrza miasta i gminy Mordy, Mirosława Łukowskiego. Na koniec wszyscy uczestniczyli we msze św., celebrowanej przez miejscowego proboszcza ks. Wiesława Pińczuka oraz ks. Artura Zbańskiego w intencji kombatantów żyjących i zmarłych. Całej uroczystości towarzyszyła muzycznie Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mordach.

Tekst: Justyna Kędziora
Zdjęcia: ZS w Radzikowie Wielkim

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15