Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Jolanta Szymczyk, pracownik Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego – Scena Teatralna Miasta Siedlce, została laureatką II Regionalnego Dyktanda, które zorganizował 28 października Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Zwyciężczyni otrzymała dyplom, puchar Mistrza Ortografii Polskiej oraz najnowszy model pióra PARKER. Tekst dyktanda ułożyła językoznawczyni prof. Violetta Machnicka, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Poprawność napisanych tekstów sprawdzała specjalnie powołana Komisja Sprawdzająca złożona z pracowników naukowych IFPiLS: dr Joanna Kuć – językoznawczyni, logopeda, onomasta, dr Beata Walęciuk-Dejneka – literaturoznawczyni, folklorystka, lektorka języka polskiego, glottodydaktyk oraz dr Barbara Stelingowska – literaturoznawczyni, polonistka, glottodydaktyk. W czasie prac komisji uczestnicy wysłuchali wykładu prof. Machnickiej na temat metaforyki drzew w tekstach Bolesława Prusa. Po dyktandzie wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu. - Cieszymy się, że Regionalne Dyktando przyciąga coraz więcej pracowników kultury i bibliotek. To znakomita okazja nie tylko do sprawdzenia się w polskiej ortografii, ale też wspólna wymiana doświadczeń i integracja – powiedziała Beata Prokurat, zastępca dyrektora M-GOK-u.

II Regionalne Dyktando było skierowane do pracowników kultury i bibliotek z powiatów: siedleckiego, łosickiego, siemiatyckiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego, łukowskiego oraz garwolińskiego. Odbyło się ono w ramach projektu „Ku chwale polszczyzny”, który został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

ŁW

 

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15