Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

W dzień św. Floriana, 4 maja, odbyły się w Mordach gminne obchody Dnia Strażaka.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, po której ruszyła defilada ulicami miasta. W tym niecodziennym pochodzie wzięły udział jednostki OSP z gminy Mordy, Orkiestra Dęta OSP Mordy oraz mieszkańcy gminy.

W drugiej części obchodów na placu przy strażnicy odbył się koncert orkiestry dętej oraz wręczenie odznaczeń nadanych przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP. Wśród wyróżnionych znalazł się Henryk Gmitrzuk z OSP w Mordach, który otrzymał Złoty Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa". Jest on długoletnim działaczem OSP, członkiem orkiestry dętej i ojcem trzech synów, którzy także są strażakami. Następnie 5 nowych ochotników do służby w straży pożarnej złożyło uroczyste ślubowanie. Wśród nich znaleźli się muzyk orkiestry dętej – kilkunastoletni zaledwie Robert Skolimowski oraz dwie kobiety: Hanna Borzyńska i Małgorzata Stokowska.

Zwieńczeniem obchodów było oficjalne przekazanie sprzętu hydraulicznego do ratownictwa drogowego marki LUKAS dla OSP w Mordach od Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Aktu przekazania dokonał mł. bryg. Waldemar Rostek, zastępca komendanta miejskiego PSP w Siedlcach. – Dziękuję wam, druhowie, że jesteście zawsze w gotowości, by nieść pomoc. Wierzę że sprzęt hydrauliczny będzie pomagał wam ratować ludzkie życie. Mam nadzieję, że będziecie musieli go używać jak najrzadziej – powiedział w swoim przemówieniu Waldemar Rostek. Obchodom Dnia Strażaka towarzyszyła loteria fantowa zorganizowana przez Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom”.

Organizatorami tegorocznych uroczystości byli: Zarząd Główny OSP Mordy, Urząd Miasta i Gminy w Mordach, Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało „Życie Siedleckie” oraz „Echo Katolickie”.

GT

Zdjęcia z uroczystości w fotogalerii.

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15