Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Ponad 80 dzieci i młodzieży wzięło udział w cyklu zajęć „Ferie bez nudy!”, którego organizatorem jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Oferta przygotowana dla dzieci była bardzo bogata. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w grach i zabawach animacyjnych i warsztatach z rękodzieła. Te ostatnie prowadziły lokalne artystki ludowe: Krystyna Halina Noszczak i Krystyna Jaroszuk. Starszym dzieciom najbardziej spodobały się zajęcia sportowe i kulinarne. –Dla młodzieży przygotowaliśmy specjalny cykl bezpłatnych warsztatów poprowadzonych przez pracowników Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach – dodała Beata Prokurat, zastępca dyrektora M-GOK-u. Dotyczyły one siły kreatywnego myślenia, odkrywania własnych możliwości i umiejętności, sztuki komunikacji oraz planowania swojego przyszłego zawodu. Dopełnieniem tych zajęć był krótki kurs fryzjerski, prowadzony przez Katarzynę Soszyńską z salonu fryzjerskiego „U Kasi”.

Dużym powodzeniem cieszyły się seanse filmowe oraz dzień z grami planszowymi, który zgromadził osoby w różnym wieku, w tym dorosłych. W ofercie feryjnej ośrodka kultury w Mordach znalazły się ponadto spektakl teatru ART-RE z Krakowa pt. „Pinokio” oraz wycieczka do sali zabaw „Młynek” w Siedlcach. Jak co roku, zwieńczeniem „Ferii bez  nudy!” był bal przebierańców.

W organizacji tegorocznych ferii aktywnie włączyli się wolontariusze z programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach. Obiady dla dzieci i młodzieży na okres zajęć sfinansował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mordach.

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15