Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Dużym zaciekawieniem cieszyło się I Spotkanie z Historią Ojczystą zorganizowane 6 września przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Modach.

Otwarty wykład wygłosił dr Grzegorz Welik – dyrektor Archiwum Państwowego w Siedlcach. Tematem swego wystąpienia uczynił wojny w Polsce w XVII wieku, ale nie ograniczył się do suchych faktów historycznych. Oprócz zarysu sytuacji naszego kraju po 1600 r., dr Welik zwrócił uwagę na historię Polski zawartą w Trylogii Henryka Sienkiewicza. Opowiedział m. in. o wydarzeniach jakie noblista pominął w swoich powieściach czy o autentyczności bohaterów książek. Zdradził także dlaczego autor „Potopu” nie wybrał jako tła historycznego dziejów Polski z XVI w., a więc okresu, gdy nasz kraj był wówczas potęgą europejską, tylko okres pełen wojen i klęsk dla Rzeczypospolitej.

Spotkanie odbyło się jako jedno z działań projektu „Ku chwale Ojczyzny”, który dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15