Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Około 200 seniorów z gminy Mordy uczestniczyło w wigilii integracyjnej, którą zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Spotkanie rozpoczęło się wspaniałym koncertem Marleny i Grzegorza Uziębło, którzy wykonali najpiękniejsze polskie kolędy we własnych innowacyjnych aranżacjach. Po występie ks. Krzysztof Zawadzki odczytał ewangelię. Potem wszyscy złożyli sobie życzenia, połamali się opłatkiem i zasiedli za stoły, na których znajdowały się tradycyjne potrawy wigilijne. W wigilii uczestniczyły także lokalne władze samorządowe.

Drugą część wieczoru wypełniło wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Roberta Gryczki. Na scenie wystąpiła także grupa wokalna, działająca w ramach projektu „Jestem sobą w tłumie świata”, który realizuje Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Ponadto swój najnowszy świąteczny wiersz zaprezentował Mieczysław Szewczuk. W organizacji wigilii pomogła zgrana grupa wolontariuszy z Gimnazjum Nr 1 w Mordach.

Wigilia została dofinansowana ze środków krajowego Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wparcia finansowego udzielił także Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mordach.

WL


fot. Anna Rucińska

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15