Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Jednostka OSP w Radzikowie Wielkim została wyposażona w samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO. Został on pozyskany bezpłatnie z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie dzięki staraniom Janiny Ewy Orzełowskiej, członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego. Uroczystość przekazania pojazdu odbyła się 2 lutego.

Całość poprzedziła msza św. w miejscowym kościele, po której wszyscy przeszli przed budynek OSP. Tu odbyła się główna część uroczystości. W pełnej oprawie ceremonialej nastąpiło oficjalne przekazanie wozu strażackiego przez Janinę Ewę Orzełowską, Gustawa Mikołajczyka – komendanta wojewódzkiego PSP w Warszawie, Stefana Todorskiego – wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP oraz Elżbietę Szopkę – zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Mordy. Poświęcenia pojazdu dokonali ks. kapelan Andrzej Aftyka oraz ks. Wiesław Pinczuk. Auto otrzymało imię „Ewa”. W uroczystości wzięli udział ponadto: Andrzej Celiński – komendant PSP w Siedlcach, przedstawiciele władz Powiatu Siedleckiego, Tomasz Hapunowicz – wójt Gminy Zbuczyn, władze miejskie oraz dyrektorzy instytucji kultury i szkół z terenu gminy Mordy. Razem z druhami z Radzikowa świętowały także zastępy strażaków z sąsiednich miejscowości i gmin. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP w Mordach.

W bieżącym roku jednostka OSP w Radzikowie Wielkim obchodzi 85. rocznicę istnienia. -Pozyskany wóz strażacki jest wymownym prezentem na ten jubileusz. Wiemy, że teraz mieszkańcy naszej miejscowości i gminy mogą czuć się bezpiecznie i liczyć na naszą pomoc – powiedział Zbigniew Kulikowski, naczelnik OSP w Radzikowie Wielkim.

ŁW

fot. Anna Rucińska

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15