Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Ponad 120 osób obejrzało cykl 3 spektakli podczas Teatralnego Kolędowania, które odbyło się 26 stycznia w Mordach. Na scenie zaprezentowały się grupy i zespoły działające w miejscowym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Grupa Teatru Obrzędowego „Klimontowianki” zagrała w spektaklu pt. „Wigilia na Podlasiu”, zaś Dziecięca Grupa Teatralna „Skrzaty” wystąpiła w przedstawieniu „Mikołajowe perypetie”. Reżyserem tych sztuk jest Łukasz A. Wawryniuk, kierownik grup. Zwieńczeniem imprezy było widowisko Zespołu Ludowego „Podlasianki” pt. „Kolędnicy”. -Teatralne Kolędowanie jest nawiązaniem do ubiegłorocznego wydarzenia pod nazwą Gminne Spotkanie z Kolędą. W tym roku zdecydowaliśmy się na nieco inny rodzaj kolędowania, właśnie poprzez spektakle – powiedziała Monika Stokowska z MGOK-u, która prowadziła uroczystość. 

Na widowni Sali Teatralnej znaleźli się przedstawiciele różnych pokoleń. Przybyli rodzice z dziećmi i dziadkami, nie zabrakło także młodzieży. Niedzielne popołudnie upłynęło w miłej atmosferze. Publiczność chętnie włączała się do przedstawień poprzez wspólne śpiewanie kolęd.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: „Echo Katolickie”, „Życie Siedleckie”, Katolickie Radio Podlasie oraz portal informacyjny podlasie24.pl.

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15