Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Burmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

I Mazowiecki Konkurs plastyczny dla szkół podstawowych z terenów wiejskich na Mazowszu.

I Mazowiecki Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pn. "Jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie rolnym" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego - rozstrzygnięty.

W dniu 25 października w siedzibie centrali KRUS miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród 32 laureatom mazowieckiego Konkursu dla dzieci. W rozdaniu nagród uczestniczyli: Zastępca prezesa KRUS, Janina Pszczółkowska, dyrektorzy OR KRUS Warszawa, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Modernizacji terenów Wiejskich p. Kazimierz Porębski, Mazowiecki Kurator Oświaty, przedstawiciele Agencji Nieruchomości Rolnych, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Prezes KRIR oraz media.

Konkurs organizowany przez Oddział regionalny KRUS Warszawa przeprowadzony był w 3 etapach; na jego poziomie gminnym odbył sie w 117 gminach Mazowsza;  244 szkołach podstawowych. Do jego udziału przystąpiło łącznie 2552 uczniów. Uczestnicy Konkursu wykonywali dowolna techniką pracę plastyczną związaną z tematyką bezpiecznej pomocy rodzicom w gospodarstwach rolnych.

Na poziomie placówek terenowych KRUS (powiatów) Konkurs trwał od sierpnia do września; wzięło w nim udział 117 laureatów I miejsc etapów gminnych.

Etap wojewódzki przeprowadzony został w siedzibie warszawskiego Oddziału regionalnego KRUS w dniu 15 września. Ocenie podlegały już 32 prace plastyczne.

Współorganizatorami Konkursu były: Agencja Nieruchomości Rolnych, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Zwycięzcą Konkursu została praca Radka Koniecznego, ucznia II klasy podstawowej w Pracach Małych w powiecie piaseczyńskim,

II miejsce zdobył Kuba Kalinowski z III kl. w Międzylesiu w powiecie wołomińskim;

III zdobyła Agnieszka Popławska z III kl. szkoły podstawowej w Rębowie w powiecie płockim, oraz wyróżniono prace: Patrycji Śmiechowskiej z V kl. szk. podstawowa w Starych Zawadach w powiecie radomskim oraz Mai Laskowskiej z III kl. szkoły podstawowej w Kaskach z powiatu żyrardowskiego.

jednocześnie przypominamy, że na terenie gminy Mordy laureatami zostali:

I miejsce zdobyła Patrycja Ostojska ze Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim

II miejsce zdobył Marcin Ostojski ze Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim

III miejsce zdobył Arkadiusz Wielogórski ze Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim

Komisja przyznała również wyróżnienia dla:

Julii Sawiak ze Szkoły Podstawowej w mordach

Julii Soszyńskiej ze Szkoły Podstawowej w Radzikowie Wielkim

Informację na temat finału Konkursu znajdą Państwo na stronie: www.krus.gov.pl

Natomiast relacja video dostępna jest na stronie: www.rolniczatelewizja.pl

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15