Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej


Burmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Od października do grudnia bieżącego roku trwała realizacja kolejnego projektu Fundacji DONUM skierowanego do osób starszych „Kultura dla Seniorów”. Uczestnicy obejrzeli sztukę teatralną „Pomalu, a jeszcze raz” wystawianą na nowej scenie CKiS w Siedlcach, uczestniczyli w wycieczce do Żelazowej Woli i Niepokalanowa a także rozwijali umiejętności wokalne i teatralne.

19 grudnia natomiast w Gimnazjum Nr 1 w Mordach spotkała się młodzież gimnazjalna oraz Seniorzy Koła Emerytów i Rencistów aby w przepięknej scenerii wspólnie dzielić się dobrem płynącym z Bożego Narodzenia.

Zamysłem spotkania było wzajemne ubogacenie poprzez Jasełka, kolędy, pastorałki, opowiadanie o bożonarodzeniowych tradycjach i świąteczne stoły. Na scenie we wspólnym dziele przeplatała się młodość i starość.

Gośćmi byli lokalni duszpasterze Ksiądz Proboszcz Jan Jaworski i ksiądz Paweł Bielecki oraz Burmistrz Jerzy Wąsowski z zastępcą Elżbietą Szopką.

Ufam, że przeżycie spotkania bożonarodzeniowego w takim gronie wpłynie na poprawę relacji dwóch skrajnych pokoleń. Przy żłóbku bowiem ważne jest serce, nie lata…

Serdeczne podziękowanie za gościnność składam Pani Dyrektor Annie Daniluk, współrealizatorkom Pani Ewie Kruszyńskiej i Małgorzacie Pasterskiej a także Pani Agacie Chomiuk, Edycie Iwańczuk i Panu Krzysztofowi Danilukowi.

Projekt „Kultura dla Seniorów” uzyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Ewa Elżbieta Jarocka
Prezes Fundacji DONUM

zdjęcia ze spotkania w fotogalerii 

logo strony obywatelRSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15