Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Tegoroczna oferta zajęć wakacyjnych w gminie Mordy była bardzo bogata. Z propozycji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk skorzystało ponad 240 dzieci.

Cykl „Wakacje bez nudy!” objął w tym roku miasto Mordy i 7 wsi. Organizatorzy zorganizowali m. in. piknik edukacyjny, zajęcia malarskie i plastyczno-manualne, muzyczne, kulinarne, taneczne czy dni z grami planszowymi. – Małym dzieciom bardzo podobało się malowanie kredą oraz specjalnymi farbami do malowania palcami. Młodzież chętnie uczestniczyła w warsztatach z autoprezentacji i komunikacji – powiedział Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u w Mordach i M-GBP w Mordach. Każdy dzień zajęć  zaczynał się zabawami animacyjno-integracyjnymi, a kończył się malowaniem twarzy. Były też organizowane ogniska dla dzieci oraz zajęcia z bajkoterapii. – Cieszę się, że w zajęciach uczestniczyły nie tylko dzieci i młodzież z naszej gminy, ale też te, które przyjechały tu do swoich rodzin na wakacje, a także dzieci z sąsiednich gmin – dodaje dyrektor.

Część zajęć „Wakacje bez nudy!” odbyła się w ramach programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, którego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Warsztaty z autoprezentacji i komunikacji poprowadzili pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach.

Patronat medialny nad cyklem tegorocznych „Wakacji bez nudy!” sprawowały redakcje „Echa Katolickiego” oraz „Życia Siedleckiego”.

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15