Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej


Burmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej z Krzeska-Królowej Niwy uzyskało dofinansowanie w wysokości 60.000 zł ze środków krajowego Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Instytucją zarządzającą ASOS jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
               Projekt SOKiAL pt. Magiczna jesień życia jest realizowany we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach. Zawiera wiele ciekawych inicjatyw skierowanych do seniorów powyżej 60. roku życia przede wszystkim z terenu gminy Mordy, ale również Gminy Zbuczyn. Czekają na nich cykliczne badania pamięci, warsztaty teatralne i plastyczno-manualne oraz spotkania z aktorem i fizjoterapeutą. By przeciwdziałać e-wykluczeniu, odbędą się warsztaty komputerowe. Jeszcze w tym roku pojadą oni do teatrów i muzeum.
            Na tym nie koniec! Jak zaznaczyła koordynatorka projektu, Beata Mistrzuk, wiodącym kierunkiem działania jest aktywność fizyczna i turystyczno-rekreacyjna osób starszych. Pojadą oni na dwie dwudniowe wycieczki turystyczno-krajoznawcze w odległe zakątki Polski. Będą mogli ponadto integrować się podczas spotkania integracyjnego oraz balu walentynkowo-ostatkowego.
            W konkursie złożyło wnioski 1395 organizacji z całej Polski, z czego tylko 420 uzyskało dotację. Projekt stowarzyszenia z Krzeska zajął 18 miejsce w skali kraju. Tak duże zainteresowanie konkursem z różnych regionów z całej Polski stanowi dowód ogromnych potrzeb i oczekiwań środowiska seniorskiego oraz organizacji działających dla osób starszych. - Byliśmy zaskoczeni, gdy dowiedzieliśmy się, że nasz projekt został pozytywnie oceniony. Ale o wiele większą niespodzianką była tak wysoka pozycja na liście rankingowej. Poza nami w pierwszej dwudziestce są głównie organizacje z dużych miast z terenu Śląska i Wielkopolski. Nasz sukces to efekt kilkuletniej już współpracy z ośrodkiem kultury w Mordach, jak i władzami gminy – powiedział Hubert Pasiak, prezes SOKiAL. Autorami projektu są Beata Mistrzuk oraz Łukasz A. Wawryniuk.
            Uroczyste podsumowanie projektu oraz premiera spektaklu w wykonaniu seniorów odbędzie się w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Działania projektu zaczęły się 12 listopada i potrwają do 30 czerwca 2013 r.

RMm

  

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15