Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

W tym roku program obchodów Święta Niepodległości w gminie Mordy był bardzo bogaty. Oprócz mszy św. i akademii były spektakl, projekcja filmu i wieczorny capstrzyk.

 

Główne uroczystości patriotyczne poprzedziła msza św. w intencji Ojczyzny. O godzinie 11.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbyła się specjalna akademia, na którą przybyło ponad 220 osób. Na początek Orkiestra Dęta OSP Mordy zagrała uroczyście hymn narodowy. Następnie dzieci z Zespołu Oświatowego w Mordach pod kierunkiem Katarzyny Marczak i Małgorzaty Pawłowskiej zaprezentowały najpiękniejsze polskie wiersze i pieśni z lat 1914-1918. Kolejnym punktem obchodów była premiera spektaklu pt. „Pożegnanie powstańców” w reż. Łukasza A. Wawryniuka. Ponadto na scenie poezję i pieśni patriotyczne wykonali mieszkańcy gminy: Janina Stańczuk oraz Bogdan Kobyliński. - Akademię zakończył film „Mordy i okolice w walkach narodowo-wyzwoleńczych” przygotowany przez Jerzego Borowskiego. Ukazuje on wiele mało znanych faktów z historii naszej gminy i okolic z początku XX w. - informuje Mirosław Łukowski, burmistrz Mordów.

Druga część obchodów zaczęła się po południu capstrzykiem. Uroczysty przemarsz i koncert Orkiestry Dętej wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców, jak też osób przejeżdżających przez miasto. Na miejscowym Placu Zwycięstwa zebrało się blisko 100 osób. Przy blasku ogniska i latarni ulicznych przez prawie dwie godziny wszyscy wspólnie śpiewali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. - Jestem pozytywnie podbudowany faktem, że tak wielu mieszkańców tak spontanicznie wzięło udział w tych obchodach. Tym bardziej, że nie było żadnych ogłoszeń i informacji o tym, co tego dnia będzie się dziać. Świadczy to o potrzebie organizowania podobnych akcji, które integrują lokalną społeczność. – podkreśla Mirosław Łukowski.

Organizatorami tegorocznych gminnych obchodów 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Ochotnicza Straż Pożarna w Mordach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach oraz Zespół Oświatowy im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach.

Wlw

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15