Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Podczas IX Jarmarku Jagiellońskiego w Łomazach, który odbył się 29 czerwca, nie zabrakło stoiska artystycznego promującego gminę Mordy.

Irena Łukasiuk z Czepielina zachwyciła wszystkich uczestników jarmarku swoimi wycinankami podlaskimi. Bardzo wiele osób podziwiało jej prace, ale też chciało nauczyć się tworzyć podobne dzieła. Pośród zainteresowanych byli dzieci i dorośli z Polski i zagranicy. Artystka chętnie demonstrowała tajniki swojej pracy twórczej i w formie miniwarsztatów uczyła zaciekawionych tworzyć podobne wycinanki. Była to także doskonała okazja do zawiązania nowych znajomości z innymi artystami ludowymi z naszego kraju oraz z Białorusi. Pani Irena chętnie odwiedzała także inne stoiska i odświeżała dawne umiejętności, m. in. przędzenia lnu na kołowrotku.

Stoisko Ireny Łukasiuk było połączone z kącikiem czasopisma kulturalnego „Kulturalnik”, którego egzemplarze były rozdawane przybyłym na łomaski jarmark.

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15