Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Klaudia Jukowska z Zespołu Szkół w Gręzówce została laureatką VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej, który odbył się 15 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

W przesłuchaniach finałowych wzięło udział 22 solistów, zespołów wokalnych i instrumentalno-wokalnych oraz chórów z powiatów siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego i garwolińskiego. Każdy z uczestników oprócz po polsku, zaśpiewał w języku obcym. Wśród prezentowanych utworów były piosenki po angielsku, włosku i rosyjsku.

Występy gimnazjalistów oceniało jury w składzie: Krzysztof Chromiński, Dorota Todorska, Mirosław Odoszewski oraz Anna Sokolik. Po długich obradach jurorzy wyłonili zwycięzców. I miesjce zdobyła Klaudia Jukowska z gimnazjum w Gręzówce, II miejsce – Milena Możdżonek (gimnazjum w Nowych Iganiach), zaś III pozycję zajął zespół CANTATA z Krzeska-Królowej Niwy. Wyróżnienia otrzymali: Aneta Hryciuk i Mateusz Suduł (Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Huszlewie), Paweł Dębski (Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mokobodach), Magdalena Iłło (Gimnazjum w Okuniewie), Kamila i Iwona Głuchowskie (Gimnazjum Nr 1 w Mordach) oraz Karolina Duk (Gimnazjum w Wiśniewie). Członkowie jury w swej ocenie zwracali uwagę walory wokalne, interpretacje utworów, kreatywność i twórczość własną uczestników. Ważny był ponadto dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także kompozycja i aranżacja. - Poziom wykonań był zróżnicowany, co nie znaczy, że był niski. Wręcz przeciwnie –  dlatego trudno było wyłonić tych najlepszych – powiedział Krzysztof Chromiński, przewodniczący jury.

Zwycięzcy oprócz dyplomów i pucharów wygrali cenne nagrody rzeczowe, m. in. tablety, urządzenia MP4 i Mp3, książki i kosmetyki. Fundatorami nagród byli: ENERGY SUN, Starosta Siedlecki, CHOCO-FRUIT, ORIFLAME SWEDEN oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie dostali pamiątkowe podziękowania.

Głównymi celami Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej w Mordach jest m. in. aktywizacja muzyczna młodzieży, doskonalenie warsztatu wokalnego młodych ludzi czy promocja twórczości uczniów szkół gimnazjalnych. - Chcemy poprzez przegląd poszerzać wśród młodzieży wiedzę o kulturze europejskiej, stworzyć możliwość spotkania gimnazjalistów pochodzących z różnych regionów oraz zwiększać poczucie przynależności młodych ludzi do Unii Europejskiej – zaznaczyła Beata Mistrzuk, zastępca dyrektora M-GOK-u.

Tegoroczną imprezę patronatem honorowym objęli: Jarosław Kalinowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Siedlecki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy. Medialnie patronowali: Katolickie Radio Podlasie, portal informacyjny podlasie24.pl, „Życie Siedleckie”, „Echo Katolickie”, „Kultura Siedlecka”, „Kulturalnik”, „Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz”, „Głos Węgrowa i okolic”, „Gazeta Łosicka” oraz „Co Słychać?”.

Zdjęcia z imprezy w fotogalerii

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15