Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Zarząd Województwa Mazowieckiego w porozumieniu z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie przychylnie odniósł się do państwa próśb o przedłużenie składania deklaracji uczestnictwa oraz nadsyłania nagranych przedstawień w II Edycji Festiwalu Teatrów Amatorskich na Mazowszu ogłoszonego w bieżącym roku pod hasłem  „Szekspir.Inspiracje”.

Zgodnie ze zmienionym regulaminem festiwalu Uczestnicy mają możliwość zadeklarować swój udział i dokonać zgłoszenia uczestnictwa  do 30 września  2014 r. na „Karcie zgłoszenia”, a do 10 listopada 2014 r. przesłania na nośniku elektronicznym nagrania zadeklarowanego wcześniej i przygotowanego spektaklu.

Informujemy również o objęciu Festiwalu Honorowym Patronatem przez Ambasadora Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, który w korespondencji skierowanej do Marszałka Województwa Mazowieckiego wyraził również chęć ufundowania i osobistego wręczenia nagrody specjalnej na zakończenie festiwalu, zaplanowanego na początku 2015 roku, podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie.

Miło nam również poinformować o pozyskaniu partnerstwa British Council, które w tym szczególnym roku dla upamiętnienia twórczości Wiliama Szekspira wyraziło chęć współpracy uznając słuszność argumentów przemawiających za wspólnymi działaniami na rzecz pogłębiania wiedzy wśród młodzieży naszego regionu i zainteresowania jej literaturą angielską, nowożytnym dramatem oraz przybliżając jej niekwestionowany geniusz Szekspira. Będąc jednocześnie w przekonaniu że obrana konwencja – festiwalu teatralnego, jest wyjątkowo trafną i umożliwiającą bezpośredni kontakt z inspirującymi i wyjątkowo uniwersalnymi treściami zawartymi w twórczości Szekspira.

Karta zgłoszenia
Regulamin

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15