Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej


Burmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Za nami już X edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów – TERAZ MY, który odbył się w dniach 17-18 listopada w Domu  Kultury „Włochy” w Warszawie. Przegląd powstał z myślą o animacji amatorskiego ruchu artystycznego Seniorów i od lat służy wymianie ich doświadczeń oraz dokonań twórczych.

Do przeglądu zgłosiło się aż 1142 osoby z całej Polski. W skład jury weszli uznani artyści i wykładowcy szkół artystycznych: profesor Katarzyna Sokołowska –wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Edukacji Muzycznej, profesor Barbara Dziekan – aktorka, piosenkarka wykładowczyni Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Ewa Kuklińska – wybitna tancerka, choreografka i piosenkarka. Komisja Konkursowa obejrzała i wysłuchała łącznie 152 prezentacje artystyczne.

Z naszego terenu wzięły 3 zespoły. III miejsce w kategorii ‘zespoły folklorystyczne’ zajął Zespół Ludowy „Podlasianki”, zaś wyróżnienie w kategorii ‘ piosenka – zespoły, chóry, duety’ zdobył Zespół Wokalny z Wyczółek. Oba zespoły, które prowadzi Robert Gryczka, działają przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach. – Ten sukces motywuje nas do ciągłego rozwoju i dalszej pracy. Już w lutym nasze zespoły wezmą udział w XII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniorów w Warszawie – powiedziała Beata Mistrzuk, zastępca dyrektora M-GOK, koordynatorka Kół Seniora.

(fot. M-GOK) 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15