Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

„Wigilia na Podlasiu” to drugi spektakl wystawiony przez Grupę Teatru Obrzędowego „Klimontowianki” z Klimont.

Premiera odbyła się 15 grudnia w Sali Teatralnej Ośrodka Kultury w Mordach. Spektakl obejrzało ponad 200 osób. - Sztuka obrazowała dawne przygotowania na wsi do wieczerzy wigilijnej. Przypomnieliśmy też dawne przesądy i obyczaje – zaznaczył Łukasz A. Wawryniuk, reżyser spektaklu. Przedstawienie spodobało się zebranej publiczności, o czym świadczyły długie brawa i gratulacje. W sztuce zagrały: Barbara Januszewicz, Jadwiga Michalak, Krystyna Chacińska, Zdzisława Chacińska, Marianna Chacińska oraz Franciszka Strąk.

GTO „Klimontowianki” powstała w kwietniu br. i skupia panie z Koła Seniora w Klimontach (gm. Mordy), które pod okiem instruktora doskonalą techniki gry na scenie i przygotowują spektakle w nawiązaniu do dawnych tradycji panujących w podlaskich wsiach.

Grudniowa premiera była najważniejszą atrakcją artystyczną tegorocznej  Gminnej Wigilii w Mordach. Pierwszy spektakl „Podlaskie kiszenie kapusty” został wystawiony w czerwcu w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.

Autor zdj��ć: Paweł Prokurat

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15