Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Gimnazjaliści z Siedlec zdobyli wszystkie trzy miejsca w VII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Europejskiej, który odbył się 21 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

Laureatami przesłuchań finałowych została grupa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach w składzie: Olga Ślepowrońska, Piotr Posiadała i Damian Kryński. Drugie miejsce zdobyła Agnieszka Skup z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. T. Kościuszki, zaś trzecie duet z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. KEN (Weronika Czapska i Aleksandra Fiuk).

W tegorocznych zmaganiach wzięło ponad 60 osób z sześciu powiatów z trzech województw. Łącznie na scenie ośrodka kultury w Mordach wzięło udział 28 solistów, zespołów wokalnych i instrumentalno-wokalnych oraz chórów z powiatów siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego sokołowskiego i siemiatyckiego. Każdy z uczestników oprócz po polsku, zaśpiewał w języku obcym. W tym roku dominowały piosenki po angielsku, ale nie zabrakło utworów po francusku czy po rosyjsku.

Występy finalistów oceniała komisja w składzie: Tomasz Markiewicz, Marlena Uziębło oraz Rafał Czapliński. Obrady komisji konkursowej trwały ponad godzinę. – W tym roku poziom wykonań był niezwykle wysoki i dlatego bardzo trudno było wyłonić tych najlepszych. Oprócz 3 głównych miejsc przyznaliśmy 9 wyróżnień, w tym 4 wyróżnienia specjalne – powiedział przed ogłoszeniem werdyktu Tomasz Markiewicz, przewodniczący jury. Wyróżnienia specjalne otrzymali: Dominika Niedziółka i Wiktoria Niedziółka (Gimnazjum nr 1 w Łukowie), Roksana Pietrucha (Gimnazjum im. H. Mniszek w Sabniach), Beata Wielgórska z zespołem ŻELKI (Gimnazjum w Żelkowie Kolonii) oraz Patrycja Łukaszuk (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Siedlcach). Jurorzy wyróżnili ponadto wykonania Patrycji Jankowskiej (Publiczne Gimnazjum nr 1 im. J. Gilewskiego w Siemiatyczach), Karoliny Siwiak oraz Eweliny Koziestańskiej (Niepubliczne Gimnazjum w Dziewulach), Marty Lewczuk (Zespół Oświatowy w Niemojakch) i Julii Szeniawskiej (Gimnazjum nr 1 w Mordach). Komisja w swej ocenie zwracała uwagę na walory wokalne, interpretacje utworów, kreatywność i twórczość własną uczestników. Ważny był ponadto dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także kompozycja i aranżacja. – Tegoroczny przegląd był pod wieloma względami rekordowy. Zgłosiło się najwięcej uczestników w jego historii. Mieliśmy także największą pulę nagród o łącznej wartości prawie 3 tys. zł. Cieszę się bardzo, że z roku na rok przyjeżdża do nas coraz więcej młodzieży z coraz dalszych miejscowości – zaznaczył Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u w Mordach.

Zwycięzcy oprócz dyplomów i pucharów wygrali cenne nagrody rzeczowe, m. in. aparat cyfrowy, tablet, dyski zewnętrzne, urządzenia MP4, albumy i książki poświęcone piosenkarzom czy kosmetyki. Fundatorami nagród byli: Bank Spółdzielczy w Łosicach, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Siedlecki, Starosta Łukowski, Prezydent Miasta Siedlce, firmy: BOMIX – Maciej Bolesta, KORADEX, ORIFLAME SWEDEN, ART-POL AGRO Artur Obrępalski, AUTO-MOTO-MET Jarosław Bulik, AKCES Meble i Belami. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe podziękowania oraz płyty z muzyką.

Głównymi celami Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej w Mordach jest m. in. aktywizacja muzyczna młodzieży, doskonalenie warsztatu wokalnego młodych ludzi czy promocja twórczości uczniów szkół gimnazjalnych. – Jestem pod wrażeniem tak dużego zainteresowania młodzieży przeglądem piosenki europejskiej. Gratuluję przedsięwzięcia i życzę pomyślności w przyszłych jego edycjach – powiedział do publiczności Dariusz Napiórkowski, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach.

Tegoroczną imprezę patronatem honorowym objęli: Jarosław Kalinowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Siedlecki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy. Medialnie patronowali: „Tygodnik Siedlecki”, „Echo Katolickie”, „Życie Siedleckie”, Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24.pl, „Gazeta Łosicka:, portal Lukow24.pl, „Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz”, ‘Kulturalnik”, „Głos Węgrowa i Okolic”, „Wieści Sokołowskie” i tygodnik „Co Słychać?”.

GT

Zdjęcia z Przeglądu w fotogalerii.

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15