Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Uroczystą mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz specjalnie przygotowaną na ten dzień akademią uczczono w Mordach kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Mszę świętą celebrował ks. prałat Jan Jaworski – proboszcz miejscowej parafii. Drugą część trzeciomajowych uroczystości stanowił apel patriotyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Oświatowego w Mordach. Wśród osób przybyłych na uroczystości byli sekretarz Mordów, przewodnicząca Rady Miejskiej wraz z radnymi, dyrektorzy szkół i instytucji kultury, księża z parafii pw. św. Michała Archanioła w Mordach oraz mieszkańcy gminy Mordy.

Podczas akademii młodzież przypomniała najważniejsze wydarzenia z historii Polaki z lat 1788-1795. W tym roku nauczyciele postawili na multimedialność uroczystości. Do zgromadzonych w ośrodku kultury w Mordach przemówiły ludzkim głosem wizerunki malarskie znanych Polaków, m. in. Stanisław August Poniatowski, Stanisław Małachowski oraz Jan Onufry Ossoliński i inni posłowie na Sejm Czteroletni z regionu podlaskiego. W apelu z elementami happeningu nie zabrakło pieśni patriotycznych.

Organizatorami tegorocznych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja byli: Urząd Miasta i Gminy Mordy, Parafia pw. św. Michała Archanioła w Mordach, Zespół Oświatowy im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

GT

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15