Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Ponad 200 osób uczestniczyło w Gminnej Wigilii, która odbyła się 15 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

W tym niezwykłym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów: wicestarosta siedlecki Józefa Rychlik, wiceburmistrz Węgrowa Jadwiga Snopkiewicz, burmistrz Mordów Jerzy Wąsowski, sekretarz Miasta i Gminy Mordy Elżbieta Szopka oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Mordach. Duchowieństwo reprezentowali ks. Jerzy Grochowski – kapelan PTTK, proboszcz parafii w Mordach ks. prałat Jan Jaworski, proboszcz parafii w Czołomyjach ks. Piotr Oskroba oraz ks. Krzysztof Zawadzki. Szczególnymi gośćmi byli przedstawiciele i delegaci PTTK oraz dzieci z Domu Dziecka na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach. – Jak co roku, nie zabrakło na naszej wigilii osób starszych i samotnych z gminy Mordy – powiedziała Beata Prokurat, zastępca dyrektora M-GOK-u.

Uroczysty wieczór rozpoczęła Orkiestra Dęta OSP w Mordach pod batutą kapelmistrza Jacka Stokowskiego, która zagrała najbardziej znane polskie kolędy. Spotkanie otworzyli i słowo wstępne wygłosili organizatorzy: burmistrz Mordów, Anna Kirchner – wiceprezes siedleckiego PTTK oraz dyrektor M-GOK-u. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń wszyscy zebrani obejrzeli bardzo bogaty program artystyczny. Na scenie Sali Teatralnej wystąpiły zespoły i grupy działające w M-GOK-u (Dziecięca Grupa Gitarowa STALOWE STRUNY, Zespół Ludowy „Podlasianki”, Zespół Wokalny z Wyczółek i Chór Seniora z Czepielina). Głównym punktem programu była premiera Grupy Teatru Obrzędowego „Klimontowianki” pt. „Wigilia na Podlasiu” w reżyserii Łukasza Wawryniuka. Spektakl pokazał jak dawniej wyglądały na wsi przygotowania do tego jedynego wieczoru w roku. Dzieci z domu dziecka otrzymały paczki od PTTK, zaś wszyscy zebrani kartki świąteczne wykonane przez pracowników M-GOK-u.

Po degustacji tradycyjnych wigilijnych potraw wszyscy włączyli się we wspólne kolędowanie prowadzone przez Roberta Gryczkę i Kwartet Nadzwyczajny. Gminna Wigilia trwała do późnych godzin wieczornych.

W tym roku Gminną Wigilię zorganizowali Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach oraz PTTK – Oddział „Podlasie” w Siedlcach. Nieocenioną pomoc w przygotowana włożyli wolontariusze z Gimnazjum Nr 1 w Mordach.

WL

Autor zdjęć: Paweł Prokurat

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15