Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Prawie 240 pań uczestniczyło w Gminnym Dniu Kobiet w Mordach. Ten niezwykły wieczór pełen atrakcji zorganizowali Burmistrz Miasta i Gminy Mordy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Imprezę otworzył Jerzy Wąsowski, burmistrz miasta i gminy Mordy. Życzył on wszystkim paniom mnóstwo szczęścia, szacunku i radości w dniu ich święta i przez cały rok. Słowo wstępne wygłosiła także Beata Mistrzuk, zastępca dyrektora M-GOK-u.

Pierwsza część uroczystości została poświęcona historii Międzynarodowego Dnia Kobiet. W krótkim rysie panie wysłuchały etapy rozwoju tego słynnego święta. Nie zabrakło odwołań do czasów walk kobiet o prawa do głosowania, obejmowania stanowisk publicznych i o prawa do pracy, jak też do epoki PRL-u. Prowadzący imprezę, Łukasz Wawryniuk, omówił idee Kongresu Kobiet, przedstawił jego historię i zapowiedział tegoroczny V Kongres Kobiet pod hasłem „Partnerstwo. Solidarność. Różnorodność”. Zaprosił ponadto wszystkie panie na I Siedlecki Kongres Kobiet.

W części artystycznej specjalnie dla kobiet wystąpiło młode pokolenie: sekcja tańca nowoczesnego M-GOK-u prowadzona przez Agnieszkę Dudziuk, grupa gitarowa STALOWE STRUNY pod opieką Jakuba Łukasiewicza oraz SEKSTET NADZWYCZAJNY pod kierunkiem Roberta Gryczki. Z kolei lokalny poeta Mieczysław Szewczuk zaprezentował kilka swoich wierszy poświęconych kobietom. Głównym punktem wieczoru był koncert utalentowanego muzyka Roberta Gryczki, który śpiewając kobietom o kobietach, przeniósł je w niezwykłą podróż w przeszłość.

Między występami odbyło się losowanie kilkunastu zestawów, m. in. kosmetyków, książek o kobietach czy słodyczy. Fundatorami nagród byli Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, M-GOK w Mordach oraz ORIFLAME SWEDEN. Podczas Gminnego Dnia Kobiet nie zabrakło słodkości, ciast, soków i napojów, które zasponsorował Zdzisław Szczygielski, właściciel sklepu LEWIATAN w Mordach.

Na zakończenie każda z pań otrzymała od pracowników ośrodka kultury bukiecik kwiatów z bibuły. Wszystkie kobiety zapamiętają ten cudowny wieczór na długo.

aw

Zdjęcia z Gminnego Dnia Kobiet w fotogalerii.

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15