Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Znamy już zwycięzców I Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zabytki historii”, którego organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach. W obu kategoriach zwyciężyli uczniowie z siedleckich szkół.

Konkurs polegał na nadesłaniu zdjęcia cyfrowego ukazującego zabytek historii Polski. Zwycięzców wyłoniła specjalnie powołana komisja konkursowa, w skład której weszli: Marcin Sutryk – artysta, grafik, fotograf, animator kultury, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, współtworzący nieformalną grupę „Ławeczka”, a także twórca i organizator Wschodnich Projektów Fotograficznych; Jarosław Kurzawa – fotograf, pedagog, fotoreporter, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie oraz Krzysztof Kotowski – absolwent AKF w Warszawie, współpracujący z telewizją Polsat i z JAKE VISION Sp. z o. o., właściciel zakładu fotograficznego MULTI-KA. Jurorzy pod kątem poprawności merytorycznej, estetyki oraz ujęcia tematu wybrali najciekawsze zdjęcia. W kategorii gimnazjów wygrali uczniowie z Gimnazjum Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach: Mariusz Łukasiewicz (I miejsce), Jan Mateńko (II miejsce) oraz Magda Urban (III miejsce). Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęli: I miejsce – Adrianna Stokowska (ZSP nr 2 im. M. Kopernika), II – Arkadiusz Piotr Wąsowski (ZSP nr 4 im. Kazimierza Wielkiego), zaś III – Piotr Trębicki (ZSP nr 3 im. St. Staszica). Zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy udziału. – Poziom artystyczny zdjęć był wysoki. Niełatwo było wybrać te najlepsze – zaznacza Marcin Sutryk, przewodniczący komisji konkursowej. Nagrodzone zdjęcia można oglądać na wystawie, która jest czynna do 29 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

Głównymi celami konkursu były: promowanie postaw patriotycznych i wzorców obywatelskich przez upowszechnianie znajomości polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego, kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw własnej tożsamości obywateli, budowanie więzi regionalnych przez kształtowanie przywiązania do „małej ojczyzny”, propagowanie wśród ludzi młodych sztuki fotografowania jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej, znajdowanie miejsc związanych z historią Polski i ich artystyczne ujęcie w formie zdjęcia, zachęcanie do odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych oraz uwiecznienie miejsc zapomnianych.

Konkurs odbył się w ramach projektu „Ku chwale Ojczyzny”, który dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2014”.

SM

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15