Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Na spotkanie z Cezarym Żakiem przybyło ponad 200 osób. Znany i ceniony aktor podczas otwartego spotkania odpowiedział na wszystkie pytania publiczności.

Spotkanie zorganizowali Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej z Krzeska oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach. Na scenie Sali Teatralnej M-GOK-u Cezary Żak m. in. opowiedział jak został aktorem oraz zdradził tajemnice, których nie wyczytamy w żadnych kolorowych pismach. Serialowy Karol Krawczyk nie stronił od osobistych pytań. – Widzę pana w roli ojca chrzestnego – powiedziała aktorowi jego fanka, która jednocześnie odkryła rolę o jakiej marzy Żak.

Serialowy wójt z Wilkowyj niebawem zagra rolę cześnika Raptusiewicza we Fredrowskiej Zemście w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, której premiera odbędzie sie14 lutego w warszawskim Och-Teatrze. – Nigdy nie siedzę tak, że wkuwam tekst na pamięć. Aktor powinien odcinać się od swojego zawodu. Lubię chodzić do kina, czytać książki i pielęgnować kwiaty – zdradził gość.

Spotkanie było skierowane przede wszystkim do seniorów z gmin Zbuczyn i Mordy. Wśród publiczności znaleźli się także dzieci, młodzież i dorośli. Po spotkaniu aktor rozdawał autografy oraz chętnie pozował z fanami do zdjęć.

Wydarzenie dofinansowano ze środków krajowego Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

WL

fot. Anna Rucińska

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15