Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg













 













Plan Gospodarki Niskoemisyjnej










Burmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

18 grudnia w Gimnazjum Nr 1 w Mordach spotkali się Seniorzy i młodzież, aby wspólnie świętować radość Bożego Narodzenia. Wśród przybyłych gości byli: Jolanta Franczuk – Przewodnicząca Rady Miejskiej, Jerzy Wąsowski – Burmistrz, Ksiądz Proboszcz Jan Jaworski, Andrzej Pietrulewicz – Kierownik M-GOPS, Maria Leszczyńska –Prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera a także partnerzy projektu „Aktywność Seniora zadziwi Juniora” realizowanego przez Fundację DONUM. Ubogaceniem dla wszystkich była obecność pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej dla osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach.

Spotkanie miało miejsce na sali gimnastycznej, w przepięknej scenerii. Część artystyczna przyniosła zamyślenie nad kolejnym Bożym Narodzeniem i zaproszenie do ciągłego otwierania się na dobro.

Podczas wspólnego kolędowania przy stołach zastawionych wigilijnymi potrawami, wspominano wszystkie wydarzenia z czasu trwania projektu: wyjazdy na basen, do kina, teatru, Sokółki, ćwiczenia usprawniające, zajęcia informatyczne i wspólne uroczystości. Ułatwiły to slajdy prezentacji.

Zamysł projektu - integracja Juniorów i Seniorów – stała się rzeczywistością.

Uczestnikom, współpracownikom i wszystkim osobom, które z życzliwością niosły pomoc, wsparcie i dobre słowo składam serdeczne wyrazy wdzięczności.

Niech pokora stajenki przed, którą moc truchleje utwierdza nas w czynieniu dobra.

Ewa Elżbieta Jarocka
Prezes Fundacji DONUM

 







 









logo strony obywatel





























RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15