Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejBurmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

W tym roku 8 par małżeńskich z gminy Mordy świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość Złotych Godów odbyła się 14 sierpnia w ośrodku kultury w Mordach.

Postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z 14 maja br. Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostali odznaczeni: Danuta i Stanisław Ciołkowie, Irena i Tadeusz Konderowie, Danuta i Wacław Kosmalscy, Zuzanna i Józef Makaciowie, Elżbieta i Eugeniusz Mikołajczukowie, Jadwiga i Czesław Skolimowscy, Marianna i Hieronim Soszyńscy oraz Henryka i Zygmunt Trębiccy. Odznaczenia w imieniu prezydenta RP dokonał burmistrz Mordów, Mirosław Łukowski. Po wręczeniu medalów, życzenia tegorocznym jubilatom złożyli, oprócz burmistrza i rodzin, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mordach Grażyna Wyczółkowska oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, Łukasz Wawryniuk. W części artystycznej specjalnie dla jubilatów piosenki o miłości i małżeństwie zaśpiewały uczennice miejscowych szkół: Karolina Kruk, Natalia Wąsowska oraz Julia Szeniawska. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli za stoły, na których czekał słodki poczęstunek. Oprócz wspomnień i zdradzania recept na udany związek, był czas na tańce i wspólne śpiewanie. Niezapomniane melodie z czasów młodości jubilatów przygrywał na akordeonie grał Zenon Soczewka.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 r. o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach.

Uroczystość Złotych Godów została zorganizowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Mordy, Urząd Stanu Cywilnego w Mordach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

TM

 

 

logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15